Biologiczne oczyszczalnie ścieków

Biologiczne oczyszczalnie ścieków

biologiczne-oczyszczalnie-sciekow-6W tlenowych układach następuje uzdatnianie ścieków, biomasy tlenowej w obecności tlenu, który zamienia organiczne ścieki w dwutlenek węgla i nową biomasę. Najważniejszą rolę spełniają tutaj mikroorganizmy, na których opierają się biologiczne oczyszczalnie ścieków. To one decydują o tym, że w naszych oczyszczalniach przebiegają procesy biochemiczne, dlatego ważne jest, aby korzystając z biologicznej oczyszczalni nie wlewać wielu środków chemicznych: płynów, proszków do prania, itp, aby nie powodować zmniejszenia mikroorganizmów, które wykonują dla nas wielką i pożyteczną pracę.

Biologiczne oczyszczalnie tlenowe korzystają z urządzeń napowietrzających, dzięki procesom jakie zachodzą wewnątrz, oczyszczona woda może wrócić do gruntu.
Do przyśpieszenia i wspomagania całego procesu możemy zastosować preparaty, które są dostępne w sprzedaży. Wspomagają one pracę bakterii i odbudowują całą florę na nowo, jeśli dotychczasowa zawartość zbiornika została usunięta.
Oczyszczanie tlenowe może być również wykorzystane do usuwania azotu i fosforu.

Zobacz również pozostałe artykuły o nieruchomościach: