Deska tarasowa bangkirai

Deska tarasowa bangkirai

Deska tarasowa bangkirai (6)Bangkirai jest twardym i wytrzymałym drewnem, które rośnie w Azji. Wśród sprowadzanych do Polski gatunków egzotycznych drewna, jego cechą główną jest stosunkowo niska cena za drewno o tak wysokiej wytrzymałości.

Bangkirai to drewno o dużej wytrzymałości na ścieranie, stosowane powszechnie na podłogi, elementy progowe oraz na stopnice schodów. Może być gładkie, rowkowane lub frezowane.

Jego największą zaletą jest duża gama odcieni, od jasno-żółtej do brązowo-czerwonej. Daje to możliwość doboru drewna w taki sposób, by dawało ono odpowiedni rysunek na płaszczyźnie. Drewno bangkirai nie posiada sęków oraz ukrytych wad. Jego główną cechą są małe otworki po owadach, które żerują jedynie w żywych drzewach. Dodają one dodatkowej patyny temu ciekawemu drewnu.

Deska tarasowa bangkirai to bardzo trawiony wybór. Pod względem cech wytrzymałościowych i estetycznych, cena jest na prawdę przystępna i pod tym względem drewno to jest godne polecenia. Pozwala na racjonalne wydatkowanie pieniędzy na wyrób trwały, estetyczny i dający satysfakcję użytkową.

Zobacz również pozostałe artykuły o nieruchomościach: