Pakowanie

Pakowanie

Jednym z najbardziej znanym sposobem pakowania różnych rzeczy jest paletowanie. Polega ono na ułożeniu na palecie mniejszych opakowań zbiorczych w kształt kolumny. Można to porównać do zbudowania ścianki, kolumny z małych elementów. Kolejnym etapem paletowania jest najczęściej streczowanie tych produktów. Jest to czynność, która scala te małe elementy w jeden duży, którego podstawą jest paleta. W ten sposób przygotowany towar można transportować. Oczywiście sama paleta ma już swoją wagę, średnio około 25 kilogramów i dodając do tego towary różnych wag można łatwo stwierdzić, że nie jest to paczka gotowa do przenoszenia ręcznego. Przy paletach stosuje się tak zwane paleciaki, czyli widłaki. Są to specjalne wózki zaopatrzone w widły o stałym rozstawie, które wsuwa się pod paletę i podnosi.

Dobrze przygotowaną paczkę na palecie można transportować wszędzie i w takiej postaci dostarczać do różnych miejsc. Strecz zabezpiecza ją przed rozpadem a paleta daje świetną stabilizację, obrys oraz podstawę powstałemu klockowi.

Na polskim rynku można spotkać wiele rodzajów palet jednak jest jedna, która pojawia się wszędzie, na całym świecie i jest bardzo uniwersalna. Jest to tak zwana europaleta. Ma ona charakterystyczny wymiar ? znormalizowany i pasuje do każdego magazynu. Jest to ważne, ponieważ miejsca w magazynach przeważnie są bardzo ograniczone, dlatego znormalizowany wymiar palety ułatwia jego zagospodarowanie. Podobnie jest z transportem ? skrzynie do przewozu produktów przystosowane do dużych załadunków również mają określoną pojemność, dzięki czemu można przed planowanym transportem określić ile palet z towarem się zmieści na danej skrzyni.

W celu zapoznania się z większą ilością szczegółów dotyczących palet można odwiedzić stronę internetową jednego z producentów palet, na przykład http://www.kalpol.com.pl/palety-euro-zielona-gora.html gdzie przedstawiona jest pełna charakterystyka produktu oraz jego przeznaczenie. Stosowanie palet, a przede wszystkim palet euro jest bardzo powszechne oraz lubiane przez producentów różnych produktów jak i dostawców.

Zobacz również pozostałe artykuły o nieruchomościach: