Stare budynki zalety

Stare budynki zalety

projektowanie (40)Nieraz narzeka się na stare,  zardzewiałe budynki, ale spójrzmy prawdzie w oczy, że standardowego kowalskiego nie stać na nowy dom w jakiejś dobrej lokalizacji, tak samo jak na nowego iphone.
Polacy nie gęsi nie lubią, ale muszą
Tak jak już wcześniej wspomniałem, musimy wręcz kupować używki, tak więc spróbujmy się może do nich w jakiś sposób przekonać? Będzie trudno? Może tak może nie.
Po pierwsze stare domy są najczęściej położone w dobrych lokalizacjach. Nowe osiedla powstają poza obrzeżami miasta, albo kosztują majątek. Drugą sprawą zaś jest to, że stare budynki często, jeśli jest to zwykłe mieszkanie w bloku mają znacznie mniejszy czynsz i inne opłaty komunalne. Kupując używany dom najczęściej nie musimy płacić podatku od wzbogacania się, który jest nierównomiernie podzielony i którego nie warto spłacać, ale trzeba. Rzecz trzecia to sam fakt, że najczęściej sąsiedzi są w podeszłym wieku, tak więc nie zobaczymy na klatkach młodzieży palących papierosy, na całe szczęście nie zawita na naszą klatkę wybudowaną przez robotników także policja przynajmniej niezbyt często.

Zobacz również pozostałe artykuły o nieruchomościach: