Stare jak nowe. Nieruchomości po remoncie

Stare jak nowe. Nieruchomości po remoncie

Nieruchomość gruntowa i budowlanaPiękna architektura zawsze w cenie
Ostatnio bardzo popularne staje się remontowanie starych kamienic w celu ich sprzedaży za wyższą cenę. Ciekawa architektura budynku, np. secesyjna, może wówczas zostać zachowana przed zniszczeniem i nie tylko cieszyć oko nowego nabywcy, ale też upiększać przestrzeń miejską.

Akcja renowacja
Często takie kamienice są dość zaniedbane, trzeba być przygotowanym na smród i konieczność oczyszczenia zagrzybionych ścian. Być może część z nich trzeba będzie wyburzyć. Warto zadbać o elewacje, balkony i nawet najmniejsze detale architektoniczne. Jeżeli budynek nie jest zabytkiem, można sobie pozwolić na większą kreatywność. Tutaj liczy się inwencja osoby będącej w posiadaniu nieruchomości. Nie musi to także być kamienica. Modne są np. lofty – lokale powstające w miejsce dawnych zabudowań fabrycznych.

Sprzedaż nieruchomości
Kiedy już budynek jest szczęśliwie odnowiony i gdy stan jego instalacji elektrycznych, sanitarnych oraz tych związanych z ogrzewaniem nie pozostawia nic do życzenia, można go sprzedać. Wielu nabywców to osoby zarabiające na wynajmie. Warto zwrócić uwagę na mniejsze miasta, gdzie ceny nieruchomości są niższe, a koszty wynajmu zbliżają się do tych w większych metropoliach.

Zobacz również pozostałe artykuły o nieruchomościach:

0 Comment

  1. koszalin mieszkania
    /

    Godny polecenia jest ten wasz portal internetowy.

Comments are closed.