Ulga remontowa 2013 pit

Ulga remontowa 2013 pit

Ulga budowlana

Jesteś inwestorem i budujesz dom? Warto pokusić się o zebranie faktur i pełną kontrolę wydatków, bo możesz odzyskać naprawdę dużo pieniędzy. Niestety, żeby to się udało musisz spełnić całkiem dużo wytycznych i nie da się tego ominąć w żaden sposób.
Jeśli tylko masz możliwość skorzystaj z programu Mieszkanie dla Młodych, które daje możliwość takiej ulgi podatkowej. Pamiętaj jednak, że ulga budowlana spłynie do Ciebie tylko jeśli (m.in): nie posiadałeś nigdy żadnej nieruchomości, nie przysługuje Ci żadne spółdzielcze czy własnościowe mieszkanie, uzyskałeś zgodę na budowę przed ukończeniem 36 roku życia, przeznaczyłeś maeriały budowlane na budowę domu jednorodzinnego, nadbudówki nad istniejącym mieszkaniem lub na rozbudowę budynku niemieszkalnego, w którym docelowo będzie można zamieszkać… i to nie wszystko.
Zwrot VAT jest możliwy po przejściu szeregu możliwości i jeśli tylko uda się nam przez nie przebrnąć to nasze pieniądze dostaniemy w ciągu czterech miesięcy od zatwierdzenia naszego wniosku.

Zobacz również pozostałe artykuły o nieruchomościach: